Skip Navigation
 

Historia

OBIEKTY KLUBOWE

 
Siedziba klubu:
  1953-1959 - barak nad Wisłą
  1960-1986 - Ośrodek Sportowy "Start"
  1986 - Ośrodek Sportowo-Rekreacyjny "Jonidło"
W latach 1984-1986 - budowa pawilonu klubowego "Jonidło", budowa boiska do piłki nożnej, budowa kortów tenisowych, budowa garażu. Uporządkowano teren Jonidła, wykonano oświetlenie, zakupiono mini golf
W 1953 r. przejęto i wyremontowano skocznię narciarską na Baraniej Górze "Przysłop". W 1969 r. przejęto 2 skocznie narciarskie (K-15 i K-30) w Wiśle Centrum, przekazane przez MOSTIW "Groń" Wisła po MKS Wisła. Skocznia K-30 pokryta igielitem, obiekt położony na gruntach parafii ewangelicko - augsburskiej w Wiśle o pow. 1500 km2. W kolejnych latach skocznie były modernizowane. W roku 2002 sponsor klubu Wytwórnia Wód Mineralnych "Ustronianka", wybudowała pod skocznią stylowy domek z pełnym wyposażeniem (szatnia, biuro, wc, natryski), wykonano nowe oświetlenie skoczni, uporządkowano teren wokół skoczni. Obecnie teren użytkowany przez klub wynos 3294 m2.
Po likwidacji LKS "Wisła - Istebna" w Wiśle, przekazano w użytkowanie klubowi 2 skocznie narciarskie w Wiśle Łabajowie. W 1960 r. klub wybudował skocznię narciarską w Wiśle Jaworniku, według pomysłu ówczesnego trenera Leopolda Tajnera. Pokryta została... chodnikami kokosowymi (nie było jeszcze igielitu) i na owe czasy pokrycie to spełniało doskonale swoją role podczas treningów latem. Na bazie tych doświadczeń inż. Kazimierz Grycz wraz z trenerem Leopoldem Tajnerem, wykonał tor biegowy na stadionie "Startu", przy zastosowaniu innego materiału pokrycia toru. Pomysł ten jednak nie przyniósł spodziewanych efektów treningowych.
 
 
 
« powrót|drukuj