Skip Navigation

Historia

SEKCJA NARCIARSKA W LATACH 1999 - 2003

Na zakończenie dekady Klub Sportowy "Wisła", mógł poszczycić się wychowaniem 24 mistrzów Polski w biegach narciarskich, skokach oraz kombinacji norweskiej i dwoma olimpijczykami, którzy reprezentowali Polskę na Igrzyskach Zimowych: Janem Kawulokiem i Adamem Małyszem.
W 2000 r. gwiazda A. Małysza zaczęła ponownie nabierać blasku. Zdobył on kolejne tytuły mistrza Polski indywidualnie i drużynowo. Następnie wygrał Turniej Czterech Skoczni i zaczął deklasować rywali w konkursach Pucharu Świata i ustanawiać nowe rekordy skoczni, osiągając niebotyczne odległości. W tym czasie na "krajowym podwórku" do Małysza dołączył Grzegorz Śliwka, który również stawał na podium Mistrzostw Polski i został członkiem kadry narodowej skoczków i kandydatem na olimpijczyka. W biegach narciarskich dwa złote medale zdobyła Alicja Brudny, członkini kadry narodowej biegaczek.
Klub był organizatorem Mistrzostw Polski w Narciarstwie Klasycznym. W Wiśle Malince i na trasach Kubalonki rywalizowali skoczkowie i biegacze. Klubowi działacze współuczestniczyli też w organizacji imprez o zasięgu międzynarodowym, a dobrym przykładem był udział w organizacji Polonijnych Igrzysk Zimowych "Beskidy 2000". Przy okazji takich imprez promowane była cała Wisła. W kalendarzu imprez pojawiły się Mistrzostwa Wisły w Narciarstwie Alpejskim. W 2000 r. odbyły się IV edycje, w których wystartowało około 480 uczniów wiślańskich szkół.